1 listopadu

Zkušební provoz EET zahájen

Od 1. listopadu 2016 spouští ministerstvo financí zkušební provoz elektronické evidence tržeb. 

Provozovatelé stravovacích a ubytovacích zařízení mají od listopadu možnost vyzkoušet si, jak jejich zařízení na elektronickou evidenci tržeb funguje a zda nejsou žádné problémy v komunikaci s místem, kde se údaje o tržbách sbírají.

Zkušební provoz je zcela shodný s tím, jak bude fungovat ostrý režim. Už při tomto zkušebním režimu odešle podnikatel požadované informace na finanční správu a zpětně obdrží potřebné údaje k vytištění účtenky. Pokud by se v tomto zkušebním provozu objevili nějaké problémy v systému či na zařízení, které si podnikatel na elektronickou evidenci tržeb pořídil, je dostatek času na jejich odstranění.

Jestliže někteří podnikatelé stále odkládají pořízení pokladního systému, sami se tak připravují o možnost v klidu si vše ve zkušebním provozu vyzkoušet a doladit tak, aby ostrý provoz probíhal od samotného zahájení zcela bez problému.

Z dostupných údajů ministerstva financí je zřejmé, že zejména provozovatelé venkovských hospod, malých barů, kaváren a ostatních drobných provozoven stále vyčkávají s vyžádáním autentizačních údajů u finanční správy a se zajištěním pokladního zařízení s potřebným programovým vybavením.

Bojkotovat EET se určitě nevyplatí. Řešením je jednoduchá „chytrá pokladna miniPOS“.


Podobné články