1 listopadu

Šance na odklad EET padla

Přestože opozice slibovala, že udělá vše pro to, aby zabránila nebo alespoň oddálila start elektronické evidence tržeb, pro podnikatele tato naděje padá. 

Už začátkem června 41 opozičních poslanců podalo ústavní stížnost, ale protože nejvyšší české soudní instanci obdobný typ řízení trvá 9 měsíců až rok, do konce listopadu se tento případ určitě nestihne vyřešit. Osud stížnosti bude znám nejdříve na počátku roku 2017, ale to už bude první fáze EET dávno spuštěna.

Vzhledem k tomu, že prozatím nenastaly a ani se nepředpokládají žádné komplikace ani na ministerstvu financí, nic nebrání zahájení elektronické evidence tržeb.

Provozovatelům stravovacích a ubytovacích zařízení nezbývá nic jiného, než se včas na elektronickou evidenci tržeb, která pro ně začíná už 1. prosince, urychleně připravit. Nejpozději během měsíce listopadu si provozovatelé hotelů, restaurací, penzionů, ubytoven, hostinců, barů, kaváren, cukráren, provozoven rychlého občerstvení a dalších obdobných zařízení musí zajistit pokladní zařízení s příslušným softwarem a připojení k internetu, vyžádat autentizační údaje na Finančním úřadu a zaregistrovat všechny své provozovny na portále www.daneelektricky.cz.

Drobným podnikatelům budou ke splnění EET určitě stačit jednoduché pokladní systémy typu chytré pokladny miniPOS.


Podobné články