18 listopadu

Vybavení obchodu

Zařizování obchodu je sice náročný proces, ale zároveň vám může přinést spoustu radosti a pocit naplnění. Potřebujete skloubit praktický pohled, trochu finančního plánování a kreativitu navrch. Pojďme postupně projít pomyslnou uličkou mezi regály ve vaší budoucí prodejně.

Vybavení obchodu s oblečením

Pokud řešíte vybavení obchodu s oblečením, doba nahrává k tomu, aby vás to nestálo „majlant“. Vystačíte si se zásobou ramínek a dál už se meze fantazii nekladou. Jakým způsobem můžete nahradit okoukané regály nebo stojany? Můžete vyzkoušet třeba vlastní návrh instalace ocelových lanek napříč prodejnou a na ně rozvěsit nabízené kousky. Buďte originální.

Vybavení obchodu s potravinami

Obchod s potravinami má své hygienické normy, které je potřeba dodržet, ale mimo ně je to na vás. Říká se, že prostor by měl zákazníka zaujmout během 5 vteřin. Vnímá přitom uspořádání zboží, čistotu a dostatek světla. Tam, kde vám to typ zboží dovolí, využijte přírodní materiály – například džemy a zavařeniny se mohou vyjímat ve „vysloužilých“ dřevěných policích z bazarové nabídky.

Zařízení prodejen a must have

Osobitý vkus a vzhled prodejny si zvolíte sami, bezpodmínečně však potřebujete pokladnu. Využijte hned od začátku možnosti elektronické pokladny s programem, který vám pomůže s rozjezdem podnikání. K provozu obchodu patří inventury, účetnictví a cenotvorba, a právě s tím si poradí aplikace a ušetří vám spoustu času, který můžete věnovat zákazníkům. Příslušenství, jako je čtečka čárových kódů nebo tiskárna účtenek, se dá pořídit bazarově. Na samotné elektronické pokladně však nešetřete a vybírejte bez omezení nabídky „z druhé ruky“.

Bazoš a vybavení prodejny

Když se chystáte vybavit prodejnu, zkuste si projít inzeráty s nábytkem na internetu a v menších městech se zaměřte i na vyvěšené lístky s nabídkou/poptávkou v supermarketech. Když lokální provozovatelé ukončují svou činnost, nabízí komplet vybavení i touto formou bezplatné inzerce. Na bazoši zase najdete opravdu široký přehled profesionální techniky a velkých spotřebičů.

Na závěr

Při vybavení obchodu rozlišujte, kde šetřit a kde ne. Technické zařízení vybírejte opatrně a raději si připlaťte, abyste se vyhnuli nákladům na opravy či řešení havárií. Ostatní nízkonákladové zařízení upravte do líbivé podoby svépomocí a renovacemi. Určitě nezapomeňte na on-line podobu svého nového podniku. Základ by mělo vždy tvořit zalistování v adresářích vyhledávačů (Firmy.cz, Moje firma na Google).

Hledáte svou elektronickou pokladnu? Prohlédněte si nabídku miniPOS a seznamte se s funkcemi.

Do začátků si dopřejte i trochu informací o budoucnosti EET od ledna 2021 nebo článek na téma EET pro živnostníky: Od legislativy až po výběr pokladny.  


Podobné články