22 listopadu

Vánoční trhy jsou za dveřmi, víte, kdo z trhovců musí evidovat své tržby?

Před Vánoci řada podnikatelů prodává na vánočních trzích různé zboží. Ne každému je jasné, kteří stánkaři musí mít EET pokladnu už teď a kteří budou spadat až do třetí vlny elektronické evidence tržeb.


Pokladny EET musí mít už nyní všichni stánkaři, kteří přeprodávají zboží a stánkaři, kteří prodávají občerstvení a hostům nabízí i posezení.
V poslední vlně budou muset elektronicky evidovat své tržby také stánkaři prodávající své výrobky a výpěstky a poskytovatelé občerstvení.
Z povinnosti EET jsou vyjmuti pouze lidé, kteří příležitostně prodávají své přebytky ze zahrádky a také prodejci kaprů prodávající v týdnu před Vánoci.
Stánkaři, kterých se EET týká už nyní, musí vše vyřešit dříve, než vyrazí na první prodejní akci. Jedná se zejména o registraci do EET a nákup vhodné pokladny na elektronickou evidenci tržeb. Doporučujeme, aby se prodejci při výběru pokladny neřídili pouze cenou. Určitě je vhodné při výběru přihlížet na to, aby se pokladna dala snadno přenášet, aby baterie měla dlouhou výdrž a aby pokladna byla schopna přijímat mobilní internet, ke kterému se dá připojit již téměř kdekoliv.
Při výběru pokladny se můžete nechat inspirovat naší nabídkou na stránkách www.minipos.cz nebo na webu www.zoper.cz/pokladny-pro-stankovy-prodej/.


Podobné články