20 února

První návrhy na změnu zákona o EET byly představeny poslancům

Ministerstvo financí připravuje změny zákona o EET kvůli Ústavnímu soudu. Jedním z prvních návrhů je změna povinnosti elektronicky evidovat tržby pro podnikatele s ročními tržbami menšími než 200 000 korun.

Návrh by se měl týkat podnikatelů, kteří splní následující podmínky: Jedná se o fyzickou osobu, která nemá zaměstnance a není plátcem DPH. Tento podnikatel musí dále splňovat podmínku, že jeho tržby spadající do EET nesmí ročně překročit 200 000 korun a měsíčně vydá maximálně 500 účtenek. Pro tyto podnikatele je navrhována změna v tom smyslu, že by nemuseli elektronicky evidovat účtenky ve stávajícím systému, ale účtenky by pouze sbírali a jednou měsíčně informovali berní úředníky. Jedná se o alternativní způsob evidence, který by usnadnil práci nejmenším živnostníkům a těm podnikatelům, kteří mají pouze malý příjem spadající do EET.

Tito podnikatelé by nemuseli mít pokladnu na elektronickou evidenci tržeb a nemuseli by mít ani trvalé připojení k internetu.

Návrh Ministerstva financí byl představen členům sněmovního podvýboru pro podnikatelské prostředí a bude dále diskutován.

Konečná podoba návrhu novely zákona o EET tak může zaznamenat ještě mnohé další změny.


Podobné články