27 listopadu

Přijímání plateb prostřednictvím platebních karet se stává nutností

Je pochopitelné, že stále více a více i malých prodejen a poskytovatelů služeb přijímá vedle hotovosti i platby prostřednictvím platebních karet.

Ze statistik je zřejmé, že každoročně stoupá počet plateb prostřednictvím platebních karet. Jedná se o zcela logickou věc. Platba kartou má oproti hotovostnímu placení pro zákazníka řadu výhod. Zákazník nemusí hlídat, aby měl v peněžence dostatek hotovosti, nemusí nosit po kapsách naditou peněženku s drobnými mincemi a má i v mimořádných situacích potřebný obnos. Zejména v současnosti je bezhotovostní platba mnohem hygieničtější a snižuje se tak riziko nákazy koronavirem.

Přijímání plateb prostřednictvím platebních karet má i řadu výhod pro prodávajícího. Odpadají problémy s dostatkem drobných na vracení, nemůže se stát, že se pokladní přepočítá a celá transakce proběhne mnohem rychleji. Není ani nutné převážet fyzicky hotovost do banky. Z průzkumů je také zřejmé, že při platbě kartou zákazníci utratí v průměru o 18 procent víc peněz.

Z každé platby sice prodávající odvádí určitý poplatek bance, ale stále více zákazníků nenosí hotovost a vybírá si prodejce, kteří akceptují platební karty.

Případným zájemcům rádi poskytneme veškeré informace týkající se platebních terminálů a plateb platební kartou.


Podobné články