17 července

Mnozí stánkaři na letních festivalech stále nemají jasno, zda již musí elektricky evidovat tržby.

Obecně lze říci, že většiny stánkařů provozujících svůj stánek na letním festivalu, se EET v letošním roce ještě netýká. I zde jsou však výjimky.

Již v letošním roce musí elektronicky evidovat své tržby stánkaři, kteří prodávají zboží, které nakoupili od třetí strany a takto vyrobené je pouze přeprodávají. Jedná se zejména o propagační předměty, suvenýry, CD, balené potraviny apod. Elektronická evidence tržeb se již letos týká také prodejců občerstvení, které má charakter restaurace. Jedná se zejména o „VIP“ stany s vlastním posezením a obsluhou.

Od 1. března 2018 se bude EET týkat také tradičních stánků s občerstvením, kde je jídlo prodáváno na táccích a nápoje v kelímcích tzv. na stojáka a zázemí zajišťuje organizátor akce. Až od 1. 3. 2018 budou elektronicky evidovat i stánkaři s občerstvením, kteří prodávají k jídlu na stojáka i balené potraviny (např. plechovkové pivo, balené sušenky, žvýkačky apod.). Podmínkou je, že prodej balených potravin je minoritní činností (tržby méně než 50 % celkových tržeb). Od 1. března 2018 bude spadat do EET prodej vstupenek na akce i prodej vstupenek na jednotlivé atrakce a také půjčovné (např. za kola, lehátka apod.).

Až od 1. června bude spadat do elektronické evidence tržeb prodej vlastních výrobků (např. rukodělných šperků) a služby typu tetování.


Podobné články