25 července

Řada poskytovatelů pokladen EET má problémy

Zavedení elektronické evidence tržeb bylo pro mnohé podnikatele vidinou snadného a rychlého zisku. Firmy nabízející software a pokladny na EET vznikaly jak houby po dešti. Zájem o pokladny ale nebyl takový, jaký byl předpokládán. Finanční správa odhadovala, že do druhé vlny EET se zapojí okolo 250.000 podnikatelských subjektů z maloobchodu a velkoobchodu. Skutečnost však byla zcela jiná a do druhé vlny EET se zaregistrovala necelá polovina z odhadovaného počtu firem.

Největší problémy mají firmy, které svůj produkt vyvinuly jen kvůli EET. Řada firem vložila neúměrně velké finanční prostředky do reklamy a marketingu na prodej pokladen EET se softwarovým řešením zdarma či za velmi nízký poplatek. Tyto firmy už v současnosti nejsou schopny zajistit kvalitní klientský servis a další vývoj svých softwarových řešení.

Mnozí podnikatelé, kteří chtěli při nákupu pokladny na elektronickou evidenci tržeb maximálně ušetřit, tak budou nucení přejít k jinému poskytovateli a v mnohých případech budou muset vynaložit další finanční prostředky za výměnu celého pokladního řešení.

Každý podnikatel, který si vybírá poskytovatele pokladního systému, by se neměl řídit pouze cenou. Nejlevnější řešení zpravidla v konečném důsledku nebývá tím nejlevnějším. Určitě se vyplatí při výběru dodavatele pokladny EET vyhodnotit společně s cenou také nabízené služby a klientský servis.

Podnikatelé, kteří jsou nuceni přejít od krachujících dodavatelů pokladen EET k jiným poskytovatelům, by měli při svém výběru nového dodavatele uvedených služeb přihlédnout k historii a tradici firmy.

Mezi stabilní firmy nabízející pokladní systémy s kvalitní podporou, která má dlouholeté zkušenosti v oblasti pokladních řešení, patří společnost QUITEC s.r.o. Uvedená společnost dodává pokladní systémy již od roku 1995 a při poskytování svých služeb klade důraz na kvalitní podporu a další rozvoj svých dodávaných produktů. Pokladní systém miniPOS od společnosti QUITEC je ideálním řešením pro malé i středně velké firmy.


Podobné články