22 prosince

Loterie účtenek z EET od poloviny roku 2017

Ministerstvo financí chce motivovat lidi k tomu, aby si od podnikatelů odebírali EET účtenky. Připravuje proto účtenkovou loterii „Účtenkovka“ ve které se bude pravidelně hrát o velmi zajímavé ceny. Loterie by měla být zahájena v polovině roku 2017. Losovat se bude pravidelně každý měsíc o zajímavé ceny. Hodnota pěti prvních výher bude od 100.000 do 1 milionu korun včetně automobilu. Ročně budou prostřednictvím loterie rozdány ceny v hodnotě 65 milionů korun.

Losovat se bude vždy z účtenek za určité období. Každý, kdo se bude chtít loterie zúčastnit, bude muset své účtenky zaregistrovat na internetových stránkách loterie nebo přes mobilní aplikaci. Pro občany, kteří nemají přístup k internetu, budou k dispozici takzvaná asistenční místa, kde si bude moci každý své účtenky zaregistrovat a přihlásit se tak do slosování.

Účtenková loterie má podpořit elektronickou evidenci tržeb a motivovat kupující k odběru účtenek. Inspiraci ministerstvo převzalo ze zemí, kde je již elektronická evidence tržeb zavedena delší dobu a kde již slosování účtenek probíhá.


Podobné články