7 července

Jak to bude s EET v budoucnu?

Názory politiků se různí. Předchozí vláda tvrdila, že elektronická evidence tržeb je nutná a narovnává podnikatelské prostředí. Současná vláda EET ruší jako zbytečnou zátěž pro podnikatele s minimálním efektem pro stát. A jak to bude v budoucnu, pokud by se do vedení našeho státu opět dostala opozice? Opět by se EET znovu obnovovala?

Mnozí podnikatelé se zavedením povinnosti elektronicky evidovat tržby vybavili své provozovny chytrými pokladnami a poznali, že pokladna je velkým pomocníkem v podnikání. Nebrání se ani pokračování EET. Podnikatelé by tak ukázali, že jejich podnikání je transparentní a že řádně plní své daňové povinnosti. 

Dle názorů mnohých by bylo vhodné EET zachovat alespoň na dobrovolné bázi s tím, že by podnikatelé, kteří by systém využívali, měli nějaké výhody od státu. Mezi výhodami by mohly být méně časté kontroly z finančního úřadu či jednodušší vyplácení kompenzací v případě různých pandemických opatření. 

Podnikatelům se v každém případě vyplatí chytré pokladny využívat i v budoucnu a být tak připraveni na případné změny v evidenci tržeb. Je dobré si uvědomit, že chytrá pokladna s vhodným programem dokáže výrazně usnadnit podnikání.


Podobné články