18 března

Jak postupovat při výběru EET pokladny

Každý, na koho se vztahuje povinnost elektronicky evidovat tržbu, má jiné potřeby a požadavky na svoji pokladnu. Při výběru vhodné pokladny je důležité posuzovat několik základních parametrů.

Pokladnu si můžete zakoupit jako jednorázovou investici nebo si můžete vybrat pokladnu s paušálem případně si vzít pokladnu do pronájmu. EET pokladna bez paušálu má výhodu v tom, že už dál nic neplatíte. Je zde ovšem riziko, že software nebude v budoucnu aktualizován. V tomto případě je důležité dobře vybírat bezplatnou aplikaci. V případě zakoupení pokladny s paušálem odpadá riziko ukončení aktualizací softwaru a zákaznické podpory. Třetí variantou je pronájem pokladny s paušálem. V tomto případě odpadá prvotní investice za pokladnu, která je hrazena v pravidelných splátkách a je zaručena aktualizace softwaru a zákaznické podpory.

Dalším kritériem při výběru pokladny je umožnění zákazníkům platby kartou.

Velkou roli při výběru pokladny hraje to, zda budete potřebovat pokladnu převážet nebo zda budete mít pokladnu instalovanou stále na jednom místě.

Důležitý je způsob připojení k internetu. Pokud máte pokladnu stále na jednom místě, je vhodné připojení k internetu pomocí kabalu (LAN). Pokud potřebujete pokladnu po provozovně přenášet, bude pro vás vhodné bezdrátové připojení prostřednictvím Wi-Fi internetu. Jestliže ovšem potřebujete pracovat s pokladnou v terénu, budete potřebovat mobilní internet (3G, 4G).

V neposlední řadě bude pro každého určitě důležitým kritériem cena.

Každý, kdo si chce pokladnu dobře vybrat, měl by zvážit, od koho si pokladnu kupuje. Naše společnost QUITEC je v oblasti EET zavedenou společností s dlouholetou tradicí. Neváhejte se se svými dotazy obracen na naše pracovníky.


Podobné články