6 dubna

Elektronická evidence tržeb je pozastavena

Kvůli pandemii koronaviru byla pozastavena od 27. 3. 2020 povinnost EET. Pozastavení je platné pro všechny čtyři vlny elektronické evidence tržeb.

EET je pozastaveno na dobu trvání nouzového stavu plus po dobu následujících třech měsíců. Pokud nebude nouzový stav prodloužen, bude končit 10. dubna a tím pádem bude povinnost elektronicky evidovat tržby od 11. července 2020.

Stojánková pokladna miniPOS, www.miniPOS.cz

Přestože finanční správa vyzývá, aby podnikatelé na úřad nechodili osobně, dá se spousta úkonů vyřešit z domu prostřednictvím internetového připojení.

Pro podnikatele, kteří museli omezit, nebo zcela přerušit svoji činnost, nastalo ideální období, kdy mají více času se na EET připravit. Nejedná se pouze o ty podnikatele, kteří doposud evidovat tržby nemuseli, ale s nabídkou nových moderních evidenčních pokladen se mohou seznámit  i všichni, kteří již tržby evidují. Mnozí podnikatelé, kteří povinně evidují tržby již několik let, určitě již zjistili, že jejich pokladna v současnosti plně nevyhovuje jejich současným potřebám a požadavkům.

Zjišťujte v tomto období maximum informací a neváhejte se ptát. Všichni naši pracovníci společnosti QUITEC jsou připraveni vám pomoci s výběrem nejvhodnějšího řešení EET právě pro vaše podnikání.


Podobné články