25 června

Jak na EET ve 3. a 4. vlně – úvod

Ministerstvo financí plánovalo společné spuštění třetí a čtvrté vlny elektronické evidence tržeb od 1. května 2020. Vzhledem k nastalé krizi způsobené koronavirovou pandemií byl tento termín přesunut na 1. 1. 2021.

Jak na EET ve 3. a 4. vlně

Do elektronické evidence tržeb spadají veškeré platby prováděné v hotovosti, stravenkami, poukázkami, šeky a směnkami. EET se nevztahuje na platby kartami, převodem na účet nebo inkasem.

Do 3. a 4. vlny EET spadají řemeslníci (instalatéři, zedníci, hodinoví manželé, …), poskytovatelé osobních služeb (kadeřnice, pedikérky, kosmetičky, maséři, …), zdravotníci (lékaři, zubaři, veterináři), „bílé límečky“ (právníci, účetní, konzultanti, …), poskytovatelé občerstvení s sebou, autoservisy, dopravci, pořadatelé kulturních akcí, lektoři, cestovní kanceláře, výrobci (zemědělci, výrobci a zpracovatelé zboží, …) a všechna ostatní povolání, která nespadala do 1. a 2. vlny EET.

Z EET mají výjimku nevidomí a hluchoslepí podnikatelé, provozovatelé sociálních služeb, provozovatelé toalet, prodejci prostřednictvím automatů, obce, příspěvkové organizace, státní instituce a prodejci sladkovodních ryb v období od 18. do 24 12.

Nyní už má každý jasno, koho se EET bude týkat. Příště si vysvětlíme, jakým způsobem lze tržby evidovat a jak se k EET přihlásit. Nemusíte si dělat ani starosti s výběrem vhodného zařízení pro vaše podnikání. Naši zkušení pracovníci vám pomohou s výběrem, tak aby pokladna splňovala vaše požadavky a aby vám byla přínosným pomocníkem v podnikání.


Podobné články