9 března

Jak mohou e-shopy splnit informační povinnost k EET

Informační povinnost, která vychází ze zákona o elektronické evidenci tržeb, se vztahuje i na e-shopy, na které se povinnost EET vztahuje. Jedná se o e-shopy, které přijímají tržby v hotovosti nebo prostřednictvím platebních karet.

Informační povinnost musí provozovatel e-shopu prezentovat na všech webových stránkách, jejichž prostřednictvím se evidované tržby uskutečňují. Následující věta musí tedy být publikovaná na stránkách e-shopu:

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

Zákon jednoznačně neudává, jakým způsobem a kde má být na webových stránkách informační povinnost uvedena. Finanční správa doporučuje výběr jednoho ze tří následujících způsobů. Prezentace informační povinnosti je splněna, pokud je zveřejněna na úvodní stránce e-shopu nebo je publikována před vstupem do prostředí platební brány. Za splnění informační povinnosti je také považováno, pokud je informační povinnost v požadovaném znění zakomponována v obchodních podmínkách.

Provozovatelé e-shopů, nezapomeňte na svou informační povinnost.


Podobné články