22 října

EET tiskárna k mobilu: Jednoduché řešení pro malé podnikatele

Rozjet podnikání není jednoduchá záležitost. Potřebujete se soustředit na komunikaci se zákazníky a zároveň jsou na vás kladeny administrativní požadavky ze strany státu a úřadů. Jedním z nich je zavedení elektronické evidence tržeb. Pro malé podnikatele je každá položka nákladů podstatná, proto vám v tomto článku prozradíme, jak minimalizovat pořizovací cenu za elektronickou pokladnu.

EET tiskárna k mobilu

Pokud začínáte s podnikáním nebo cestujete za zákazníky a potřebujete, aby elektronická pokladna byla mobilní, můžete sáhnout po kombinaci aplikace EET do mobilu a kapesní tiskárny. Náklady na osobní pokladnu EET miniPOS (program a tiskárna) jsou necelé 2.000 Kč bez DPH.

Pokud teď uvažujete, jestli volba mobilní aplikace automaticky neznamená omezenou funkčnost a jestli pro jistotu neinvestovat rovnou do „plnohodnotného“ řešení, pak se nemusíte bát. Záleží samozřejmě na dodavateli, ale u miniPOSu nebudou náklady na toto řešení marně vynaložené ani v případě, že po čase budete chtít větší řešení. Naši tiskárnu totiž můžete připojit přes bluetooth nebo USB i k ostatním zařízením (tablet, stojánková EET). Program není nijak „ořezaný“, k dispozici budete mít všechny funkce miniPOS.

Jak EET tiskárna k mobilu funguje?

Do telefonu si pořídíte program, se kterým vystavíte potřebné účtenky, a doma se můžete na větším displeji počítače podívat na přehled pokladních dokladů, upravit ceny položek nebo zkontrolovat skladové zásoby. I v případě, kdy provozujete aplikaci pouze v telefonu, získáte také vzdálený přístup přes web. Ten můžete například nasdílet své účetní, aby si sama postahovala vystavené účtenky.

Výměna telefonu – pro EET žádný problém

Další důležitá otázka, která vás možná napadá, je, co se stane ve chvíli, kdy se telefon rozbije nebo jej prostě budete chtít vyměnit. Ani tato situace není problém, protože aplikace miniPOS ukládá a archivuje veškerá data z účtenek na server. Do telefonu se tedy nic nenahrává, a když se rozbije, nehrozí ztráta údajů. Ze zákona máte povinnost archivovat všechny vystavené doklady po dobu 10 let. Externí úložiště na serveru je pro vás pohodlné a spolehlivé řešení.

EET tiskárna k mobilu – na co nezapomenout

Mobilní řešení s osobní pokladnou EET miniPOS je bezkonkurenční svými rozměry. Pokud si tiskárnu k mobilu pořídíte, nezapomeňte ale na pár souvisejících náležitostí:

  1. Pokud cestujete k zákazníkům autem, přihoďte si do přihrádky u spolujezdce několik náhradních roliček papíru na tisk účtenek.
  2. Tiskárna se s telefonem umí propojit přes bluetooth nebo USB. Pro jistotu nespoléhejte jen na bluetooth a přibalte si i kabel USB. Propojení přes bluetooth spotřebovává baterii telefonu a může se stát, že někdy budete potřebovat, aby telefon „přežil“ co nejdéle bez nabíjení.
  3. Nezapomeňte, že máte možnost poslat zákazníkovi účtenku i na e-mail. Ušetříte se tak zbytečného odpadu a budete si moct připsat zásluhu za to, že šetříte stromy.

Prohlédněte si celou nabídku pokladen miniPOS.


Podobné články