25 února

EET pro řemeslníky se blíží

EET pro řemeslníky se blíží

Od 1. května 2020 budou muset elektronicky evidovat své tržby i řemeslníci, kteří přijímají platby od svých zákazníků v hotovosti. EET se netýká těch, kteří přijímají pouze platby převodem z účtu na účet nebo prostřednictvím platebních karet.

Jsou tři základní varianty řešení této povinnosti.

Pokud řemeslník vystavuje větší množství účtenek, bude pro něj ideální jednoduchá registrační nebo dotyková pokladna. Jestliže řemeslník bude potřebovat vystavovat účtenky u zákazníků, doporučujeme vybírat mezi lehkými pokladnami se zabudovanou tiskárnou a dlouhou výdrží baterie.

Jestliže řemeslník vystavuje pouze malé množství účtenek, bude pro něj dostačující, pokud si do svého chytrého telefonu nebo tabletu nainstaluje EET aplikaci a koupí pouze přenosnou tiskárnu. Data jsou odesílána finanční správě přes internet v mobilu a propojení s tiskárnou je přes Bluetooth.

Řemeslníci vystavující účtenky pouze ojediněle mohou EET řešit ve zvláštním režimu – takzvanou papírovou formou. Při tomto řešení není potřeba žádné pokladní zařízení ani připojení k internetu, ale je nutno počítat s tím, že se jedná o variantu administrativně a časově opravdu náročnou.

I pro řemeslníky platí, že pokud se rozhodnou pro jakoukoliv variantu, můžou na EET čerpat slevu na dani až do výše 5 000 Kč.

Je na zvážení každého podnikatele, jak se rozhodne.

Určitě se vyplatí zajímat se o možnosti řešení včas a neřešit vše na poslední chvíli. Pracovníci naší společnosti QUITEC jsou připraveni zodpovědět případné dotazy a pomoc s výběrem řešení nebo i nejvhodnější pokladny.


Podobné články