10 prosince

Čtečka čárových kódů urychluje práci

V obchodě i u řady dalších profesí, kde je systém práce založen na přesné identifikaci, lze ve většině případů usnadnit a zpřesnit práci pomocí čtečky čárových kódů, 2D a QR kódů. Zejména pro prodejnu s větším sortimentem je čtečka čárového kódu nezbytnou součástí pokladního systému.

Trh nabízí široké spektrum čteček čárových kódů a pro někoho může být výběr té nejvhodnější pro své podnikání velice obtížný.

Při výběru ideálního snímače je důležité vybírat podle mnoha kritérií. Velice důležitým parametrem pro výběr ruční čtečky je způsob zapojení. Připojení může být pomocí kabelu nebo bezdrátové. Kde je potřeba snímače přenášet, budou vhodnější bezdrátové čtečky. V tomto případě bývá důležitým kritériem výdrž baterie.

Čtečky se dělí také podle technologie čtecího zařízení. Laserové čtečky patří k nejjednodušším a nejlevnějším zařízením, které jsou schopné číst pouze dobře viditelné kódy. Lineární čtečky odečítají informace z celého obrázku a jsou schopné číst kód i mírně poškozený. Nevýhodou je vyšší cena. Technologie 2D je nejpřesnější, nejrychlejší a nejcitlivější. Cena je ale nejvyšší.

Základní dělení čteček dle konstrukce je dělení na ruční a pultové snímače. V pásové výrobě se ještě používají stacionární snímače. Ruční čtečky jsou rychlé, operativní a lze je přenášet. Nevýhodou je menší odolnost a nižší rozlišovací schopnost při čtení. Výhodou pultových snímačů je jejich vyšší citlivost při snímání a schopnost dokreslení snímaného obrazu. Nevýhodné jej jejich nemobilní umístění.

Pokud vybíráte čtečku, se kterou se bude snímat i venku, je důležité vybrat aparát odolný mrazu.

V neposlední řadě bude pro většinu důležitým kritériem při výběru cena.

Z uvedených informací je zřejmé, že i čtečku čárových kódů je nutné vybírat s rozmyslem. Neváhejte se proto obrátit s nezávazným dotazem na naše pracovníky ve společnosti QUITEC, kteří vám s výběrem určitě pomohou.


Podobné články