20 července

5 tipů, jak vybrat EET pro kadeřnice

Kadeřnictví je poměrně rušný typ provozovny a tomu by měly odpovídat nároky na pokladní systém. Povinnost zavést elektronickou evidenci tržeb pro salony začíná platit od 1. ledna 2021. Pokud vybíráte pokladnu EET pro kadeřnictví, je následující článek právě pro vás.

1) Sdílená EET pokladna

V jednom salonu se střídá více kadeřnic na směny, které sdílí společné prostory, ale účtují každá na sebe. Jak to udělat s pokladnou? Přestože se to může zdát jako velký problém, řešení je velmi jednoduché. Zvolte takovou EET pokladnu, která umožňuje na jednom zařízení vést více plátců DPH. Každý z nich, v našem případě každá z kadeřnic, vystavuje své pokladní doklady na vlastní DIČ.

2) Kadeřnický salon v centru města = platby v cizí měně

Pokud je váš salon umístěný v centru většího města, v lázeňském nebo lyžařském středisku, případně v pohraničí, je velmi pravděpodobné, že se setkáváte s požadavkem na platbu v cizích měnách. Jestli pro vás vedení pokladny s hotovostí v jiné měně není překážkou nebo ji dokonce vítáte, pak není důvod se kvůli zavedení EET omezovat. Kvalitní elektronická pokladna EET pro kadeřnictví funkci takových plateb podporuje stejně jako další užitečné funkce.

3) Hezký a čistý design EET pokladny

Vzhledem k tomu, že zavedení EET pro kadeřnice spadá do spojené 3. a 4. vlny, budete při výběru těžit z pestré nabídky pokladen, které se na náš trh postupně dostaly během předchozích etap. Do svého salonu proto můžete zvolit pokladnu s příjemným vzhledem navenek a přehledným programem uvnitř.

Když jde o vzhled, je nejlepším průvodcem fotografie nebo video. Pokud vás zajímá, jak vypadají EET pokladny v různých provedeních, podívejte se na přehled všech typů pokladen miniPOS. V nabídce najdete černá i bílá zařízení. Ještě lepší je video vizitka EET pokladen pro malé podnikání.

4) Podpora a komunikace se zákazníkem

V salonu s dostatkem stálých zákaznic nikdy není času nazbyt. Proto je hodně důležité, abyste měli pro svou pokladnu dostupnou technickou podporu. Při výběru zvolte firmu, která z trhu jen tak nezmizí a která se vám bude věnovat.

Seznamte se s Facebookovým profilem miniPOS, na kterém je stále „živo“. Za tímto pokladním systémem stojí český výrobce, který se vývoji různých typů pokladen věnoval ještě před nástupem EET.

5) Odolnost pokladny EET pro kadeřnictví

Pokladna EET pro kadeřnice by měla „zvládat“ kontakt s vodou. Voděodolná jsou obvykle tak zvaná All-in-one řešení. Jedná se o zařízení, ve kterých je zabudovaná tiskárna a tudíž z nich nevedou žádné propojovací kabely, což znamená minimální riziko poškození vodou přes zdířky. Výhodou navíc je to, že odpadají potíže s instalací tiskárny.

Alternativou jsou přenosné pokladní terminály, které snadno schováte například pod pult a tak je ochráníte před vodou či prachem a nebudou překážet při úklidu po skončení směny. Tabletům se v salonu raději vyhněte, nejsou příliš stabilní a naopak jsou náchylné na poničení vodou nebo pád.

Shrnutí

Kromě uvedených 5 bodů nezapomeňte při výběru EET pro kadeřnictví ani na vhodnou velikost displeje. Pokud máte bohatý sortiment doplňkových produktů k prodeji (šampony, kondicionéry apod.), bude se vám lépe pracovat s pokladnou s větším displejem, na kterém se snáz prochází položky k účtování.

Nemůžete se rozhodnout? Zkuste si prohlédnout průvodce výběrem miniPOS nebo výběr pokladny podle kategorií.


Podobné články