12 června

3 Tipy jak vybrat EET pokladní systém pro restaurace

Restaurace a hospody podléhají povinnosti používat EET pokladny už od spuštění 1. fáze EET na konci roku 2016. Díky tomu z první ruky sledují vývoj pokladních systémů, protože trh v této oblasti chrlí jednu novinku za druhou. EET pokladny pro restaurace se staly samostatnou skupinou a v širokém spektru nabídek najdete celou řadu vychytávek a pomůcek, které na restaurace a hospody cílí. Pojďme se kouknout, jaké přínosy z pokladního systému kromě samotné EET účtenky můžete získat a jak si správně vybrat tak, abyste podpořili svoji restauraci nebo hospodu.

3 bonusy, které vám může přinést EET pokladna pro restauraci

1. Pokladní systém pro restaurace není jenom EET: Sledujte své směny

Brouzdali jste někdy po recenzích svých zákazníků a všimli jste si, že někteří jsou nadšení a jiní si stěžují? Za výkyvy vašich recenzí nemusí stát pouze výkyvy nálad vašich zákazníků, ale i proměnlivá výkonnost vašeho týmu v závislosti na směnách.


Mezi funkcemi dobrého pokladního systému pro restaurace najdete tzv. Evidenci směn. Díky ní dokážete porovnat, která směna Vám přináší více tržeb. Usměvavá servírka nabízející po jídle kávu a zákusek umí se zákazníkem dělat zázraky.

2. EET účtenka nejenom pro Babiše, ale i pro vás

Pořádek dělá přátele a pořádek v účetnictví dělá stabilní podnikání. Proto máme všichni v zádech nějakou účetní, která se dožaduje účtenek, účtenek a opět účtenek. Dobrá EET pokladna Vám pomůže mimo jiné i s tímto problémem. Moderní pokladní systém pro restaurace má ve svých funkcích zahrnutý přístup pro účetní, která si z něj vytáhne vše potřebné. Vy si naopak ve volné chvíli pouze prohlédnete, kolik váš podnik generuje tržeb. Celé fungování EET pokladny pak vypadá následovně:

  • Vy přes počítač sledujete své podnikání, srovnáváte práci jednotlivých směn a soustředíte se na chod restaurace nebo hospody.
  • Vaše účetní si do svého počítače stáhne požadované podklady a spravuje díky nim účetnictví.
  • Podkladní systém zabezpečí a zálohuje data, která zákon vyžaduje, a postará se o jejich odeslání do registru, aniž by k tomu vyžadoval Vaši pozornost.

Zapojte svůj pokladní systém i do situací, kdy hosté v restauraci mění stůl

K restauraci i hospodě to neodmyslitelně patří. Hosté přijdou, sednou si a objednají si pití. Obsluha označí stůl a připíše k němu první objednávky. Následně se hosté rozhodnou, že by raději seděli jinde a při placení si účet nechají mezi sebe rozpočítat. Pokud máte pokladní systém pro restauraci, tak podpora vhodných funkcí je stěžejní. Usnadníte tak práci obsluhy, která svou energii bude směřovat výhradně k Vašim zákazníkům tak, aby pro restauraci získala tržbu.

Co najdete v recenzích na dobré pokladní systémy pro restauraci?

Srovnávat lze také velikost displeje a jeho čitelnosti nebo varianty podle umístění.

  • Pro prodejní pult, na který se díváte shora, potřebujete, aby EET pokladna dobře „seděla“ na svém místě pro snadné zadávání objednávek.
  • EET pokladna může také viset na zdi, takže je k dispozici všem i během rušného provozu.
  • Ať už jsou Vaše požadavky jakékoli, nejlepší je pro Vás uvážený výběr z většího portfolia a možnost poradit se, aby Vám nová EET pokladna správně sloužila.


Podobné články