1 března

Typy platebních terminálů

Platby platební kartou využívá a vyžaduje stále více platících. Statistiky jasně hovoří, že platby kartou výrazně převyšují platby v hotovosti. Obchodník, který nepřijímá platby kartou, se připravuje o zákazníky.

Na trhu jsou různé typy terminálů, a tak si každý podnikatel může vybrat ideální přístroj pro své podnikání.

Pultové platební terminály jsou trvale připojeny nebo jsou součástí pevných pokladen. Tyto terminály jsou vhodné zejména pro větší prodejny.

Přenosné platební terminály lze libovolně přenášet po provozovně i v terénu. Připojení bývá zajištěno vlastní SIM kartou či přes WiFi nebo Bluetooth. Jedná se o zařízení vhodná pro restaurace, stánkový prodej apod.

mPOS terminál je modernizovanější, skladnější a pohodlnější zařízení než přenosný platební terminál. Nevyžaduje vlastní SIM kartu ani WiFi. Komunikace probíhá s mobilní aplikací. Platby kartou lze přijímat kdekoliv. Výhodou terminálů mPOS je nízká hmotnost i nízké pořizovací náklady.

Na trhu jsou již k dispozici i chytré terminály vyznačující se velkými displeji a pokročilými operačními systémy. Do těchto terminálů lze instalovat různé aplikace a lze je personalizovat.

Zařízení, které v sobě obsahuje platební terminál, tiskárnu účtenek a dokáže nahradit i pokladní systém je terminál All-in-one. Jedná se o mobilní zařízení, které lze libovolně přenášet. Menší obchodníci toto zařízení mohou využívat jako plnohodnotný pokladní systém.

Různé platební terminály jsou vhodné pro různé provozovny. S výběrem terminálu vhodného pro vaše podnikání poradí naši zkušení pracovníci společnosti QUITEC s.r.o.


Podobné články