14 února

Jak vybrat pokladnu do obchodu?

Maloobchodu a gastronomii se věnuje velké množství podnikatelů. Každý takovýto podnikatel potřebuje pro své podnikání pokladnu. Je s podivem, že mnozí podnikatelé ve svých provozovnách stále používají pokladny, které jim sice přesně sečtou potřebné položky a vytisknou účtenku, ale nijak jim podnikání neusnadní. Mnozí ani neumožňují svým zákazníkům bezhotovostní platby. Ten, kdo přijímá pouze hotovost, se připravuje o zákazníky. Nakupující chtějí platit kartou, telefonem, chytrými hodinkami nebo třeba i chytrým prstenem.

Moderní pokladna by měla držet krok s dobou. Dnešní pokladny jsou malými počítači s řadou funkcí usnadňující podnikání. Samozřejmostí je nejen kontrola tržeb, přehled o stavu zásob, řešení objednávek, ale třeba i evidenci docházky zaměstnanců. Kvalitní pokladní systém usnadňuje inventury, umožňuje propojení s e-shopem  a je možné jej propojit s účetnictvím.

Mnozí podnikatelé ani netuší, jaké funkce může pokladna poskytovat. Před výběrem nového pokladního systému je dobré se poradit s odborníky. Neváhejte proto kontaktovat naše pracovníky společnosti QUITEC s.r.o.


Podobné články