4 prosince

Třetí vlna EET se blíží

Od 1. března 2018 vstoupí v platnost povinnost EET pro další podnikatele. Elektronicky evidovat své tržby v hotovosti a platební kartou tak budou muset například poskytovatelé stravovacích služeb, kteří nespadali do první vlny, autoservisy, taxislužba, podnikatelé v potravinářské výrobě (pekaři, cukráři, řezníci), svobodná povolání (lékaři, právníci, veterináři, účetní, …) a všichni ti, kteří nespadají do 1., 2. a 4. vlny EET.

Mnozí podnikatelé, kteří spadají do 3. fáze EET, si ani neuvědomují, že se jich elektronická evidence tržeb bude týkat. V první vlně bylo jasné, že se EET týkala restaurací, hospod a ubytovacích zařízení, do druhé vlny spadaly maloobchody a velkoobchody. Podle průzkumů si zhruba pětina podnikatelů, kteří spadají do třetí vlny EET, neuvědomuje, že budou muset od března elektronicky evidovat své tržby. Zhruba 60 % podnikatelů spadajících do třetí fáze EET v současnosti přijímá platby v hotovosti nebo platební kartou. Tito podnikatelé budou muset své tržby elektronicky evidovat.

Jestliže si někteří podnikatelé ještě nejsou jisti, zda spadají do třetí vlny EET nebo ne, měli by si co nejdříve ověřit, jestli jejich obor podnikání podle číselníku NACE spadá do třetí fáze EET.

Určitě se vyplatí řešit vše s předstihem a rozvahou a ne koupit nějakou pokladnu na evidenci tržeb na poslední chvíli.


Podobné články