7 května

Pokladnu vybírejte podle požadavků na její funkce

Před výběrem pokladny si musíte ujasnit, co od nové pokladny budete požadovat a jaké funkce budete moci využívat. Pokladny můžeme obecně rozdělit na klasické registrační pokladny, počítačové pokladny a dotykové pokladny.

Do malých provozoven a menších restaurací jsou vhodné klasické registrační pokladny, které jsou jednoduché na ovládání a odolávají hrubšímu zacházení. Tyto registrační pokladny jsou vybaveny základními funkcemi a lze k nim připojit další zařízení, jako je například tiskárna objednávek v kuchyni apod.

Pokladny můžeme obecně rozdělit na klasické registrační pokladny, počítačové pokladny a dotykové pokladny.

Pokud máte na pokladnu vyšší nároky a požadujete propojení na internet s propojením nabídek a objednávek vybírejte mezi pokladnami počítačovými. Tyto pokladny umožňují i další využití (například vystavování faktur, dodacích listů, evidence inventur apod.) K těmto pokladnám lze připojit další zařízení (váhy, snímače čárových kódů, snímače čipových karet, informačních displejů apod.

Dotykové pokladny jsou vhodné do provozů, kde je potřeba šetřit místem a kde obsluha vybírá z nabídky na monitoru. Obsluha je velice jednoduchá a intuitivní. K dotykovým pokladnám lze samozřejmě připojit řadu dalších zařízení.

Při výběru nové pokladny se neřiďte pouze cenou. Udělejte si chvíli času a poraďte se s námi. Společně určitě vybereme pokladnu, která bude pro vaše podnikání optimální.


Podobné články