23 dubna

Novela zákona o EET jde do druhého čtení

Třetí a čtvrtá vlna EET měly být spuštěny již v březnu respektive červnu loňského roku, ale jejich spuštění zastavil Ústavní soud. Připravovanou novelu zákona o evidenci tržeb čeká druhé čtení.

Novela zákona o EET jde do druhého čtení

Novela opět počítá se zavedením EET pro podnikatele, pro které měla být elektronická evidence tržeb povinná i dle původního zákona. Novinkou v novele je například zavedení možnosti evidence tržeb v takzvaném offline režimu pro podnikatele s hotovostními příjmy do 200 tisíc Kč. V offline režimu by podnikatel vystavoval účtenky z bloku, který by si vyzvedl na finančním úřadě a každé čtvrtletí by zaslal na finanční úřad příslušný formulář.

Novela také počítá s přeřazením některých služeb a některého zboží do druhé snížené sazby DPH ve výši 10 %.

Zejména opozice přináší k novele zákona velké množství pozměňovacích návrhů. Není tak ještě zřejmý termín zavedení povinné elektronické evidence tržeb pro podnikatele, kteří doposud tuto povinnost nemají. Je ale téměř jisté, že tato povinnost jim nastane.

Těmto podnikatelům se určitě vyplatí sledovat už nyní nabídky pokladen, tak aby se dokázali orientovat v dané problematice a byli připraveni vybrat si pokladnu, která pro jejich podnikání bude nejvýhodnější.


Podobné články