7 září

Pokladní tiskárny

Součástí povinností podnikatelů, na které se vztahuje povinnost elektronicky evidovat své tržby, je také povinnost vydávat zákazníkům účtenky, které musí obsahovat zákonem stanovené údaje.

Součástí zařízení k elektronické evidenci tržeb tak musí být tiskárna na tisk účtenek.

Řada pokladen je již vybavena vestavěnou tiskárnou. Jestliže používáte pokladní zařízení, jehož součástí není tiskárna na tisk účtenek, určitě budete požadovat tiskárnu s jednoduchou obsluhou, rychlým tiskem, nízkými provozními náklady a s vysokou spolehlivostí.

Při výběru pokladní tiskárny volte správné komunikační rozhraní, tak abyste mohli tiskárnu připojit k vaší pokladně. Většina pokladen má rozhraní USB. Pro provozy s větším množstvím pokladen je výhodné připojení přes LAN nebo WiFi. Pokladny postavené na tabletu zpravidla připojíte pomocí Bluetooth, případně také přes WiFi či LAN.

Pokladny obecně dělíme na jehličkové a termální. Jehličkové tiskárny umožňují tisk kopií pomocí průklepového tisku a výhodou je nízká cena spotřebního materiálu a stálost výtisků. Tisk je realizován mechanickým působením jehliček tiskové hlavy přes barvící pásku na běžný papír.

Výhodou termálních tiskáren je vysoká rychlost tisku a dlouhá životnost. Tisk se provádí pomocí tepelného účinku tiskové hlavy na teplocitlivý papír. Nevýhodou účtenek tištěných termálním způsobem je jejich barevná nestálost.

Pokud se rozhodnete pro náš pokladní systém miniPOS a zakoupíte si pokladnu i tiskárnu, které máme v naší nabídce, můžete si být jisti, že vše bude perfektně fungovat a jednotlivá zařízení spolu budou bezproblémově komunikovat.


Podobné články