9 prosince

Pokladní systém nabízí mnohem víc než obyčejná pokladna

Klasická pokladna, která pouze naúčtuje zboží, je vhodná pro nejmenší podnikatele s malým množstvím nabízeného zboží. I menší podnikatelé se širším sortimentem si uvědomují, že pokladna nemusí sloužit pouze k vytištění účtenky. Mnozí proto uvažují o přechodu na pokladní systém. 

I jednoduchý pokladní systém nabízí spoustu výhod, které podnikateli zjednodušují podnikání, poskytuje řadu důležitých informací a zejména šetří čas.

Základní výhodou je určitě nepřetržitý přehled o stavu zásob, a to i u firem s více středisky. Dokonalý přehled usnadňuje distribuci a doplňování zásob. Samozřejmostí je pokladní prodej s možností různých způsobů plateb. Většina pokladních systémů nabízí propojení se sklady, členění zboží do skupin, jednoduché zadávání slevových akcí i podporu věrnostních karet. Reporting podnikateli umožňuje dokonalý přehled o tržbách na jednotlivých pokladnách, prodávaném zboží, DPH i přehled o zboží, které se neprodává.

Pokladní systém sestává z hardwaru a softwarové části. Funkce pokladního systému tak jde upravovat podle potřeb konkrétního podnikatele.

Podnikatel, který se pro pokladní systém rozhodne, si musí předem uvědomit, co všechno od pokladního systému bude požadovat. Vzhledem k tomu, že mnozí podnikatelé nemají dokonalý přehled o možnostech pokladních systémů, je vhodné se poradit s odborníky.


Podobné články