12 května

Nyní je ideální čas na výměnu staré evidenční pokladny

Přestože do konce roku 2020 bude s největší pravděpodobností platit přerušení EET, určitě tato povinnost podnikatele nemine. Do elektronické evidence tržeb se budou muset zapojit i podnikatelé, kteří patří do třetí a čtvrté vlny EET.

Ti, kteří již své tržby elektronicky evidovali, postupně zjišťují, že jejich pokladna neumožňuje všechny funkce, které by pro jejich podnikání byly výhodné. Proč tedy nevyměnit pokladnu právě teď? Prodejci evidenčních pokladen byli připraveni na 3. a 4. vlnu EET a ve svých skladech mají v současnosti spoustu nového zboží, o které prozatím není velký zájem. Aby uvolnili finanční prostředky zablokované v tomto zboží, snaží se nabízet evidenční pokladny v současnosti za minimální ceny. Ten, kdo se rozhodne vyměnit pokladnu právě nyní, určitě na tom neprodělá.

Většina podnikatelů, na které se vztahuje 1. a 2. vlna EET, své tržby nepřestala elektronicky evidovat své tržby ani v tomto období, kdy je tato povinnost přerušena. Je to zejména proto, že všichni prodejci mají nadále povinnost vystavit účtenku s přesným označení prodávaného zboží či cenami podle jednotlivých položek.


Podobné články