27 října

4 základní vlastnosti nejlepšího pokladního systému

EET je u nás již několik let součástí podnikání. Bez ohledu na to, zda s tím souhlasíte nebo ne, pokud ve své firmě přijímáte platby v hotovosti, pak vás pokladní systém nemine. V souvislosti se zavedením elektronické evidence tržeb se objevila celá paleta programů, které vám mohou usnadnit správu a řízení vašeho podniku. Jak vybrat ten nejlepší pokladní systém?

1. Nejlepší pokladní systém je pro každého jiný

Správná EET pokladna především zapadne na své místo a nebude vás limitovat. Dobrý prodejce EET řešení vám poskytne takový výběr zařízení, ve kterém si dokážete vybrat vhodnou velikost a provedení. Pokud máte v nabídce dlouhý seznam položek k prodeji nebo chcete vystavovat účty podle stolů, sáhněte raději po pokladně s větším displejem. Drobný živnostník naopak ocení EET program do telefonu a přenosnou kapesní tiskárnu.

2. Stabilní provedení EET pokladny

EET pokladna se pravděpodobně stane součástí vaší každodenní činnosti, proto se zamyslete nad jejím provedením. Pokud k vám dennodenně přichází větší počet zákazníků, určitě nechcete při markování „nahánět“ lehký tablet po prodejním pultu. Proto do rušného provozu pro vás ten nejlepší pokladní systém bude nejspíše robustnější barová pokladna, která bude bezpečně stát na svém místě. Existují i stabilní pultové modely s integrovanou tiskárnou, které ušetří místo a lépe se kolem nich uklízí. V menších podnicích, kam se velká pokladna jednoduše nevejde, oceníte stojánkové řešení, které se dá připevnit k pultu.

Nejlepší pokladní systém a doplňkové funkce

Mezi nejčastější doplňkové funkce u EET systémů patří vzdálená správa přes web, účtování na směny nebo sdílená kasa. Pokladní systém pro obchody by měl určitě podporovat také prodej zboží přes čárové kódy nebo takzvané PLU. Při výběru EET programu věnujte pozornost tomu, zda váš favorit podporuje všechny potřebné služby, a v rámci jakého tarifu je můžete využívat.

Například miniPOS má dva servisní programy (paušální tarify). První z nich je základní tarif pro menší firmy a podnikatele, kteří jednoduše potřebují vystavit účet. Druhý, standardní tarif je určený pro náročnější podniky, kde přijímají cizí měnu nebo potřebují zákaznický displej.

4. Bezpečnost a zase bezpečnost

Úplně nejdůležitější bod ze všech je zálohování a archivace dat. Proto vybírejte s ohledem na to, jak a kam se data z vašich účtenek budou ukládat. Ten nejlepší pokladní systém se postará o odeslání dokladů i jejich archivaci na externím serveru a zabezpečí je. Když budete chtít vyměnit svoji EET pokladnu za jiný typ, jednoduše spustíte program v novém zařízení a pokračujete ve vystavování účtenek.

Jestli vybíráte nejlepší pokladní systém, pokračujte na informace o miniPOS, kde najdete video představení pokladny miniPOS nebo e-book s návodem na výběr EET pokladny. 


Podobné články