25 dubna

Ne všichni podnikatelé mají data z EET zálohovaná

Za zabezpečení dat z elektronické evidence tržeb je odpovědný podnikatel. Výběr pokladního systému, kde se data nezálohují mimo samotnou pokladnu, je ze strany podnikatele vysloveně nezodpovědné.

Při výběru pokladního systému na EET se řada podnikatelů řídila zejména cenou a dnes již poznávají, že si měli vybrat pokladnu sice o něco dražší, ale takovou, která jim poskytne řadu dalších služeb ke zlepšení jejich podnikání. Mnozí majitelé pokladen tak uvažují o jejich výměně.

Pokud neměl podnikatel doposud zajištěno zálohování dat z pokladny, měl by se nad touto skutečností při nákupu nového pokladního systému zamyslet.

Dobrou volbou mohou být pokladny miniPOS. V nabídce pokladen miniPOS jsou pokladní systémy pro malé i střední podnikatele a u všech je zajištěno zabezpečení a zálohování dat.

Data z pokladen miniPOS jsou zálohovaná mimo samotné zařízení pokladny na cloudu. Tím je zajištěno zachování zálohovaných dat i v případě zničení či ztráty pokladny. Další výhodou uložení dat na cloudu je jejich dostupnost takřka odkudkoliv a zejména jejich zabezpečení před ztrátou, zničením či zneužitím.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokladní systémy miniPOS navíc zajišťují synchronizaci pokladního systému s cloudem okamžitě při každé operaci a k sehrávání nedochází například pouze jedenkrát denně. Díky tomuto systému podnikatel nemůže v případě poruchy pokladny přijít o žádná data.

Zálohy dat u pokladních systémů miniPOS jsou archivovány na zabezpečeném cloudu deset let a podnikatel tak nemusí mít žádné obavy ze ztráty dat.


Podobné články