7 prosince

Nákupem levné EET pokladny se nemusí ušetřit

Elektronická evidence tržeb je v ostrém provozu pro stravovací a ubytovací zařízení pouze pár dnů a řada provozovatelů už zjišťuje, že nezvolili zcela ideální pokladnu. 

Někteří provozovatelé i frekventovaných restaurací v rámci úspor řešili EET nejjednodušší variantou, aby ušetřili peníze. S odstupem času však zjišťují, že malá pokladna nebo pouze tablet s externí tiskárnou stále putuje po baru, je nestabilní a neposkytuje žádnou přidanou hodnotu, která by provozovateli usnadnila podnikání.

Je jasné, že frekventovaná provozovna potřebuje skutečnou pokladu, která pevně drží na svém místě a snese ve špičkách takřka nepřetržitý provoz. U pokladního zařízení sestávajícího z více komponentů mohou překážet propojovací kabely a navíc může při silném provozu hrozit jejich vytržení.

Robustní pokladna se zabudovanou tiskárnou je pro frekventovaný provoz určitě ideální volbou.

Velikost obrazovky je nutné volit podle počtu položek. Pokud není používána čtečka čárových kódů a je potřeba do pokladny zadat větší množství položek, je nákup malé obrazovky holý nerozum.

Pokladna na elektronickou evidenci tržeb se nekupuje několikrát do roka. Určitě se před jejím pořízením vyplatí poradit s odborníky či dodavateli.

S výběrem pokladny i softwarovým vybavení odborně poradí pracovníci společnosti Quitec, kteří dodávají kvalitní pokladní systémy pro různé provozy včetně programového vybavení. Chytré pokladny miniPOS jsou určitě dobrou volbou pro střední i menší provozy.


Podobné články