6 ledna

Mnozí prodejci stále nevyužívají výhod platebních terminálů

Každému připadá zcela běžné, že ve velkých prodejnách či hotelech je možné platit bezhotovostně pomocí platební karty nebo dokonce prostřednictvím chytrého telefonu. Vzhledem k rychlému rozvoji moderních technologií je otázkou času, kdy téměř všude bude možné platit bezhotovostně. 

Ti co s nákupem platebního terminálu stále váhají, by si měli uvědomit, že je statisticky doloženo, že při bezhotovostní platbě zákazníci utratí více peněz. Mnozí zákazníci také nenosí potřebnou hotovost, a tak si vybírají prodejny a provozovny, kde mohou platit bezhotovostně.   

Bezkontaktní prodej má ještě řadu dalších výhod. Odpadá manipulace s penězi a zkracujete se čas při placení a zejména odpadá riziko chyby při přebírání a vracení peněz a riziko manka je tak nulové. Nemůže nastat ani problém s falešnými bankovkami. 

Díky moderním mobilním terminálům je možné platbu realizovat kdekoliv po provozovně, což ocení zejména provozovatelé restaurací. Platební terminál mohou ovšem využívat i stánkoví prodejci či řemeslníci, kteří při své práci musí navštěvovat klienty mimo svou provozovnu. 

S výběrem vhodného platebního terminálu pro konkrétního podnikatele poradí naši odborní pracovníci.


Podobné články