24 ledna

Druhá vlna EET se rychle blíží

Podle plánu Ministerstva financí je zavedení elektronické evidence tržeb rozděleno do třech vln. První vlna se týkala provozovatelů pohostinských a ubytovacích zařízení. Tato první vlna byla spuštěna 1. prosince 2016 a do dnešního dne se do ní zapojilo více než 42.800 firem a podnikatelů.

Největší skupiny podnikatelů se dotkne 2. vlna EET. Do této druhé vlny, která bude spuštěna od 1. března 2017, se dle odhadů finanční správy zapojí zhruba 250.000 podnikatelských subjektů z oblasti velkoobchodního a maloobchodního prodeje. Další obory podnikání, na které se bude vztahovat EET, se zapojí až v roce 2018.

Dle sdělení ministra financí po zavedení elektronické evidence tržeb provozovatelům stravovacích zařízení v prosinci stouply tržby o 100 % oproti tržbám, které přiznali ve stejném období předcházejícího roku.

Řada podnikatelů, kterých se již EET týká, zjistila, že si pro svoji činnost nevybrali ideální pokladnu. Jedná se zejména o ty podnikatele, kteří se o EET nezajímali a kteří nákup potřebného zařízení nechali na poslední chvíli. Z těchto „zkušeností“ by se měli poučit zejména podnikatelé, kterých se týká druhá vlna EET. Všem se určitě vyplatí zorientovat se v široké nabídce a zabývat se výběrem vhodné pokladny včas a neodkládat nákup na poslední chvíli.


Podobné články