4 dubna

Způsob platby v blízké budoucnosti

Při placení preferují kupující zejména pohodlí. Prodávající se tak budou muset svými pokladními systémy přizpůsobovat novým trendům. Moderním způsobem placení jsou takzvané „hands free“ platby. Tento způsob placení nepotřebuje cokoliv aktivně přikládat k terminálu. V pokladní zóně si senzory samy „najdou“ aktivní platební prostředek, se kterým naváží kontakt a po verifikaci provedou platbu. Už je zcela běžné placení prostřednictvím chytrých telefonů.

Technologie se stále vyvíjí a dalším způsobem placení může být platba prostřednictvím skenu oka. Už v současné době je zřejmé, že potřebný čas na oskenování oka a realizaci platby či výběru peněz z bankomatu nebude delší než 10 sekund. Tento způsob platby bude ovšem vyžadovat poskytnutí skenu oka klienta své bance. Velkou výhodou této technologie je fakt, že oko nikdo nezapomene nebo neztratí, tak jako se to může stát s platební kartou či telefonem.

V naší společnosti QUITEC sledujeme veškeré moderní trendy, tak abychom našim klientům mohli nové technologie nabídnout.


Podobné články