12 února

Z jakých platebních terminálů můžete vybírat

Na trhu je několik druhů prodejních terminálů, tak aby si každý podnikatel mohl vybrat pro svůj provoz ideální zařízení. Provozovatel si musí nejprve ujasnit, co od platebního terminálu požaduje a jaké požadavky by měl splňovat, tak aby maximálně usnadnil podnikání a poskytl kvalitní sužby kupujícím.

Na trhu jsou pultové platební terminály, které jsou trvale připojeny nebo součástí pevných pokladen. Bývá to ideální řešení pro větší prodejny a podniky.

Pro stánkový prodej a restaurace bývá vhodným řešením přenosný platební terminál. Jedná se o mobilní zařízení, které lze přenášet po provozovně i v terénu. Mají vlastní SIM kartu nebo se připojují přes WiFi či Bluetooth.

Chytré terminály mají velké displeje a pokročilé operační systémy, lze do nich instalovat různé aplikace a personalizovat je.

Terminál All-in-one obsahuje platební terminál, tiskárnu účtenek a může nahradit pokladní systém. Jedná se o mobilní zařízení, vhodné zejména pro menší obchodníky.

Každý z těchto typů terminálů má své výhody a je vhodný pro určité typy podnikání. Při vybírání vhodného platebního terminálu se vyplatí poradit s odborníky.


Podobné články