29 září

Přijímání platebních karet se stává pro prodejce nutností

Češi neradi stojí v dlouhých frontách u pokladen. Než se zákazník do fronty postaví, pečlivě zmonitoruje obsah košíků zákazníků, které má před sebou, a až pak si zvolí řadu. U pokladny ho znervózňuje zdlouhavé přehrabování v peněžence i pomalejší pokladní. Každý chce být co nejrychleji odbaven. 

Ještě před deseti lety bylo placení kartou pomalejší než platba hotovostí. V současné době už je to naopak a moderní technologie již nabízí možnost využívání samoobslužných pokladen. 

Bezhotovostní platba je nejen rychlejší, ale dle názorů uživatelů i mnohem bezpečnější. Pro většinu zákazníků je největší výhodou při bezhotovostní platbě skutečnost, že nemusí hlídat, zda mají v peněžence dostatek peněz. Tím výčet výhod platebních karet nekončí. Zejména v období epidemií se mohou při předávání peněz přenášet různé viry a bakterie. Neocenitelnou výhodu platby kartou každý ocení v zahraničí, když nemusí pracně shánět cizí měnu. 

Široká nabídka platebních terminálů a nyní již i příznivá cena umožňuje pořízení těchto zařízení všem prodejcům. Díky moderním mobilním terminálům je možné platbu realizovat kdekoliv po provozovně, což ocení zejména provozovatelé restaurací. Platební terminál mohou využívat i stánkoví prodejci či řemeslníci, kteří při své práci musí cestovat a navštěvovat klienty mimo vlastní provozovnu. 

Jaký pokladní terminál je pro konkrétního podnikatele nejvhodnější poradí naši odborní pracovníci..


Podobné články