28 července

Přibývá zákazníků platících pouze kartou

Stále přibývá zákazníků, kteří se vyhýbají prodejnám a restauracím, kde se nedá platit bezhotovostně. Přestože za platby kartou podnikatel odvádí poplatky, vyšší počet zákazníků a tím i vyšší objemy prodejů přináší vyšší zisky.

Období covidové pandemie bylo obdobím rychlého nárůstu počtu prodejen a restaurací využívajících chytré pokladní systémy a bezhotovostní platby. Průzkumy jasně ukazují, že stále přibývá lidí, kteří u sebe nosí minimální hotovost a podnikům, kde nelze platit kartou se vyhýbají.

Při bezhotovostních platbách stále nejvíce lidí používá platební karty. Výrazně ale narůstá počet lidí platících prostřednictvím telefonu, a to zejména u mladší generace.

Je na každém podnikateli, aby zvážil, zda je pro něj výhodnější přijímat pouze hotovost nebo umožní zákazníkům bezhotovostní platby. Ti, co platby kartou nabízí, poznávají, že zákazníci platící bezhotovostně utratí více peněz než při platbě hotovostí.

Trend bezhotovostních plateb nelze zastavit. Je pravděpodobné, že platební terminál bude dříve či později téměř nutností. Kdo bude chtít s výběrem platebního terminálu poradit, může se obrátit na naše odborné pracovníky ve společnosti QUITEC s.r.o.


Podobné články