9 srpna

Povinnost zavedení EET pro kadeřnice

Kadeřnice pozor, elektronickou evidenci tržeb budete možná muset zavést už v prosinci mezi prvními! První vlna zavádění elektronické evidence tržeb od prosince tohoto roku se sice týká primárně hoteliérů a provozovatelů restaurací, ale může postihnout i Vás.

Prodáváte nápoje či drobné občerstvení?

Pokud ve svém kadeřnickém salónu prodáváte nápoje či drobné občerstvení, nabízíte gastronomické služby a musíte tržby evidovat již od prvního prosince tohoto roku. Pokud pečujete pouze o vlasy, můžete si ještě počkat – spadáte totiž do 4. fáze. Prodej vlasové kosmetiky a jiných produktů spadá pod maloobchodní prodej a patří do druhé fáze zavádění EET. Maloobchodní prodeje bude třeba evidovat od 1. března 2017.

Zjistěte do které kategorie spadáte

Rozdělení do jednotlivých fází evidence tržeb určují závazné termíny, od nichž je EET pro podnikatele povinná. Pokud byste evidovali tržby později, porušovali byste zákon a hrozily by vám sankce. Proto doporučujeme si zjistit, do které fáze zavádění elektronické evidence tržeb spadá vaše podnikání.

Pokladna pro kadeřnice

Zajímejte se již dnes o to, jaké pokladní řešení zavedete ve své provozovně. Postačí Vám malá levná pokladna, která Vás nijak nezatíží ani finančně ani provozně. Pokladna miniPOS je přesně taková malá pokladna pro Vaše podnikání. Nenáročná mobilní pokladna, která běží na Vašem mobilním telefonu nebo na tabletu. Můžete ji mít stabilně na provozovně či ji nosit s sebou. Pokud budete zákazníkům posílat účtenky SMS nebo e-mailem, pak nepotřebujete ani tiskárnu účtenek. Rádi Vám s výběrem vhodného řešení poradíme.


Podobné články