2 listopadu

Pokladny se mění

Rychlý vývoj technologií mění také pokladny a pokladní systémy. Většina moderních pokladen již funguje na bázi PC. Pokladny již neslouží k pouhému sečtení položek za nákup. Přestože je hlavní vývoj soustředěn na hardware, pozornost výrobců se zaměřila i na kvalitní materiály, ze kterých jsou pokladny vyráběny. 

Rychlý vývoj pokladen uspíšilo zavedení EET a přechod k operačnímu systému Android (ten byl do té doby využíván zejména u chytrých telefonů). Operační systém Android je oproti Windows a Linuxu zdarma a tím se snižuje cena. Další výhodou je snadné přizpůsobení konkrétnímu přístroji a jednoduchá tvorba různých rozšíření, přičemž je k dispozici velké množství aplikací, které jsou mnohdy také zdarma.

Přestože lze předpokládat, že povinnost elektronické evidence tržeb bude ukončena, „chytré“ pokladní systémy budou nezbytným prostředkem pro podnikání. Pokladní systémy šetří čas a náklady, jsou zdrojem přesné evidence, usnadňují podnikání a zpříjemňují nákup zákazníkům. 

Vhodný pokladní systém lze vybrat pro každého obchodníka. Cesta vede přes skutečné odborníky, kteří dokáží poradit. Co je nejlevnější, není vždy ve svém důsledku opravdu nejlevnější.


Podobné články