27 srpna

Pokladní periferie

Periferiemi rozumíme všechny externí doplňující zařízení, které slouží k rozšíření možností registračních pokladen.

Mezi pokladní periferie řadíme:

Pokladní periferie

Čtečky čárových kódů

Čtečka čárového kódu slouží na pokladně k rychlému prodeji zboží načtením kódu na etiketě. Pro prodejnu s větším sortimentem je čtečka čárového kódu nezbytnou součástí pokladního systému.

Čtečky magnetických karet

Čtečka karet plní zejména dvě základní funkce: poskytuje přístup do systému podle příslušných oprávnění a identifikuje zákazníky, především v případě využití věrnostních programu.

Pokladní tiskárny

Každá pokladna potřebuje spolehlivou a rychlou tiskárnu účtenek. Pokud tiskárna není součástí pokladny, je nutno tisk řešit externí tiskárnou. Při výběru tiskárny je důležité zvolit správné komunikační rozhraní a přihlédnout k počtu tištěných účtenek.

Zákaznické displeje

Zákaznický displej slouží pro zobrazení informace o prodeji zákazníkovi. Je připojen k pokladně a otočen směrem k zákazníkovi. Pokladna na zákaznickém displeji zobrazuje ceny markovaných položek a celkovou cenu nákupu. Při platbě displej zobrazí částku k úhradě a případně částku k vrácení.

Zákaznické monitory

Zákaznický monitor má standardní textovou obrazovku, která umožňuje prezentovat menu, propagační akce, nabídky, fotografie nebo videoreklamu. Stejně jako zákaznický displej zajišťuje úplnost a správnost namarkované objednávky a tím urychluje práci obsluhy.

Platební terminály

Platební terminály slouží k bezpečné akceptaci platebních karet. Akceptace platebních karet zvyšuje obrat na obchodním místě, patří mezi vyhledávanou službu ze strany držitelů karet, snižuje riziko manipulace s hotovostí a urychluje proces platby.

Pokladní zásuvky

Na prodejně, kde se točí více peněz, je pokladní zásuvka nutností. Pokladní zásuvka obsahuje přihrádky na mince a pořadače na bankovky. Každá pokladní zásuvka je odemykatelná klíčkem a otevírá se automaticky z pokladny při platbě za hotové.

Pokladní váhy

Pokladní váhy chrání jak zákazníka, tak i zisk prodávajícího.

Veškeré pokladní periferie zvyšují komfort prodeje a prodej urychlují. Při výběru jakéhokoli přídavného zařízení k pokladně je nutné posuzovat velké množství parametrů. Nebojte se poradit s našimi odbornými pracovníky, kteří vám s výběrem ochotně poradí.


Podobné články