2 listopadu

EET při prodeji z vozu

Mobilní pokladna miniPOS s přenosnou tiskárnou účtenek, www.miniPOS.czPodnikatelé, kteří prodávají zboží přímo ze svého vozu, jsou také povinni elektronicky evidovat své tržby. Tito podnikatelé se většinou potýkají s omezeným prostorem, absencí zdroje elektrického proudu s napětím 230 V a mnohdy také s nedostupností internetového připojení.

Vhodným řešením bývá mobilní dotykové zařízení (tablet, DPA) a tiskárna účtenek s bluetooth připojením a napájením přes měnič 12V/230V.

V případě, že má podnikatel on-line připojení k internetu, záznam EET je realizován okamžitě při vystavování účtenky. Pokud je internet nedostupný nebo dojde k přerušení spojení, je elektronická evidence tržeb realizována dodatečně po obnovení spojení.

Jestliže prodejce nemá k dispozici tablet s mobilním připojením na internet, pracuje v takzvaném off-line režimu. Prodejce vystaví zákazníkovi standardně účtenku a tržba je elektronicky evidována až po připojení tabletu na WiFi síť. Ze zákona musí být tržba elektronicky evidována do 48 hod. od vystavení účtenky.

Na stránkách obchodu ZOPER najdete širokou nabídku pokladních zařízení vhodných i pro prodej z vozu. Pokud si nebudete jisti, jaké zařízení bude pro vás to nejideálnější, neváhejte se na nás obrátit. Společně určitě najdeme ideální řešení.


Podobné články